Purenish Oyunlar

Metkup Oyunu (OY1)

OYUN AÇIKLAMASI

Mektuplaşmanın az olduğu bir devirde çocuklarımıza mektup gönderme kavramını çok önceden aşılıyoruz. Anne-baba ve çocuk ilişkisini güçlendirecek bu oyun sayesinde siz annelerimize bizimde bir mektubumuz var :)

Saat Oyunu (OY2)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımız saatleri sabah, öğlen, akşam, gece şeklinde öğrenirken, rakamları da görerek öncelikle görselliklerini geliştiriyorlar. Sizce saat kaç?

Tetris (OY3)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocukluğumuzun oyunu tetris. Bu oyunumuz şekil tanımada yardımcı olurken aynı zamanda çocuklarımızın zeka gelişiminde de yardımcı rol oynuyor. Onlara verdiğimiz şekilleri koyarak tabandaki kareleri doldurmaya çalışıyorlar. Kesinlikle çok zevkli...:)

Telefon (OY4)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımızın zihnindeki gerçek telefon algısını oluşturmak amaçlı tasarlanan oyunumuzdur.

Mevsimler (OY5)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımıza mevsimleri tanıtmada yardımcı olan oyunumuz. Görsel olarak mevsimleri tanımaları için tasarlanmıştır.

Maymun Oyunu(OY6)

OYUN AÇIKLAMASI

Gövdesi, kolları, ayakları ve kafası çıkabilen maymun figürlü vücudu tanıma oyunumuzdur. Bu oyunumuzu maymunla ilişkilendirdik çünkü çocuklarımıza aynı zamanda hayvan sevgisini aşılamanın büyük önem taşıdığını düşünüyoruz.

Fil Oyunu (OY7)

OYUN AÇIKLAMASI

Oyunumuz çocuklarımızın renkleri tanımasında yardımcı olan bir oyundur. Balon iplerini takip ederek uygun iplere uygun balonları yerleştirmelerini sağlayıp, hem takip gücünü hem de renk algısını oluşturuyoruz.

Açıp Kapama Oyunu (OY8)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımızın büyük sorunudur ayakkabı bağlamayı öğrenmek. Biz sizin için düşündük ve bunun için daha kolay bir yöntem geliştirdik. Fermuar, cırtcırt ve bağcık koyarak, açıp kapamayı öğrenmelerine olanak sağladık.

XOX Oyunu (OY9)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımızın stratejiyi öğrendiği oyunumuzdur. Biz ise kendi çocukluğumuzu düşündüğümüzde S.0.S diye tanırız... Ne eğlenirdik ama değil mi? Şimdi sıra onlarda...

Çamaşır Makinesi Oyunu (OY10)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımız belli bir yaşa kadar annelerinde gördüklerini taklit ederler. Bu sebeple ilk öğrenimleri bu şekilde gerçekleşir. Temizlik ve titizlik duygusunu biz de bu oyunla pekiştirmelerini sağlamaya çalıştık. Pis çoraplar makineyeee.. :)

Alışveriş Oyunu (OY11)

OYUN AÇIKLAMASI

Alışveriş her kadının vazgeçilmez duygusudur. Çocuklarımız bizi örnek aldıkları bu yaşlarda onlara bu imkanı sağlamak istedik. Seçtikleri ürünlerle yemek yapıp size sunmaları ne de güzel olur değil mi?

Mutfak Oyunu (OY12)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımız Alışveriş yaptıktan sonra kendi fırınlarında seçtikleri ürünlerle yemek yapmaları ne de güzel olur değil mi? Daha önce hiç bu kadar lezzetli bir balık yediniz mi? Bence yemediniz :)

Sayı Birleştirmece Oyunu (OY13)

OYUN AÇIKLAMASI

Bizim çocukluğumuzda bildiğimiz nokta birleştirmece oyununu çocuklarımız nasıl oynar düşüncesiyle oyunumuzu tasarladık. Bu oyunumuz sayesinde çocuklarımız hem rakamları ve sayıları öğrenecekler hem de el becerilerini yükseltecekler. İpliği iğneden geçirmek hiç kolay olmasa gerek :)

Takım Çantası Oyunu (OY14)

OYUN AÇIKLAMASI

Babalarımızın vazgeçilmez takım çantasından artık çocuklarımızda da var. Bence oda vazgeçemeyecek...

Trafik Oyunu (OY15)

OYUN AÇIKLAMASI

Her çocuğun bilmesi gereken trafik kurallarını bu oyun sayesinde onlara öğretiyoruz. Trafik ışıkları ve levhaların yerleri değişebildiğinden çocuklarınızdan, doğru yerlerine koymalarını isteyebilirsiniz. Bu şekilde öğrenim daha kolay ve daha zevkli olacaktır.

Eşleştirme Oyunu (OY16)

OYUN AÇIKLAMASI

Bu oyunumuz çocuklarımızdaki şekil algısını geliştirmede yardımcı oluyor. Bununla birlikte renkleri de öğrenebiliyorlar...

Kukla Oyunu (OY17)

OYUN AÇIKLAMASI

Biz zamanla yiten kuklaları yaşatmak istedik. Ve çocuklarımız için sadece kuklaları değil ayrıca kuklalarını oynatacakları sahnelerini de tasarladık. Toplam 6 kukladan ve 2 sahneden oluşan bu oyunumuz, onlara çok zevkli zamanlar geçirtecek.

Matematik Oyunu (OY18)

OYUN AÇIKLAMASI

Hemen hemen hayatımızın her evresinde karşımıza çıkan matematik, çocuklarımız içinde büyük önem taşıyor. Onlar matematiği, sayıları dokunarak, görerek, toplama, çıkarma yaparak öğreniyorlar.

Sıralama Oyunu (OY19)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımız sıralama oyunu sayesinde hafızalarını geliştirecekler, aynı zamanda renkleri de öğreneceklerdir. Sizden istediğimiz sıralaması gereken renklere karar vermeniz. Ardından 2’li, 3’lü ve 4’lü olmak üzere farklı sıralamalarla kendilerini geliştirmelerini izleyebilirsiniz :)

Elma Ağacı Oyunu (OY20)

OYUN AÇIKLAMASI

Hangimiz ağaca çıkıp elma toplamadık ki? Şimdi ağaçtan elmaları bırakalım çocuklarımız toplasın :)

Ailemizi Tanıyalım (OY21)

OYUN AÇIKLAMASI

Biliyoruz ki sevgi çocuklarımızın ruh sağlığı açısından büyük önem ve yer teşkil ediyor. Bu yüzden hayatı boyunca anı olarak kalacak olan bu kumaştan yapılmış aktivite kitabımızın içine, çocuklarımızın aile fotoğraflarını koyup, ölümsüzleştirmelerini istedik. Böylelikle uzaktaki aile fertlerini de hatırlayıp, kalplerinde yaşatabilecekler...

Çiftini Bulma Oyunu (OY22)

OYUN AÇIKLAMASI

16 kareden oluşan bu oyunumuzda 8 farklı keçeden karelerimiz mevcuttur. Çocuklarımız eşini bularak oyunu bitirmeye çalışırlar. Bu şekilde görsel hafızalarını, ayrıca da akılda tutma eyleminin pratiğini yaparak kendilerini geliştirirler.

Sayı Öğrenme Oyunu (OY23)

OYUN AÇIKLAMASI

Matematik öğrenimi öncelikle sayılarla başlar... Abaküsümüz sayesinde çocuklarımızın öğrenimleri çok daha kolay olacak... :)

Puzzle Oyunu (OY24)

OYUN AÇIKLAMASI

Çocuklarımızın görsel hafızalarını geliştirebilecekleri ve belki ileride onlara hobi olabilecek oyunumuzdur. Vazgeçilmez bu oyuna adım atmaya ne dersiniz?

Kuaförcülük Oyunu (OY25)

OYUN AÇIKLAMASI

Farklı saç şekillerini ve gözlük biçimlerini denemeye ne dersiniz? Bizce sizlerin katılımıyla bu oyun çok daha eğlenceli olacak.. :)